IF YOU NEED SPEED

Snabblänkar

   

Forum

Gå gärna till vårt forum o skriv in något roligt,länken till forumet finns här eller i rutan ovanför denna

 

Föreningens medlemmar äger sammanlagt c:a 15-20 stycken fordon. Allt ifrån renoveringsobjekt och tävlingsbilar till custombyggen och bilar i utställningsskick. De som tävlar kör i klasserna:

 Super Comp Mod o Super Street .

 

 

 

 

 Billy Haller                                Buick GS stage 1                          1970 

 Billy@rivolihill.se   

                 

                                                

 Thord Andersson                        Chevrolet                                       1937

 thord@rivolihill.se                                Ford 3-window                               1933

                                                           Ford 3-window busissnes coupe       1935 

 

 Magnus  "myggan" Johansson      Chevelle Malibu Coupe                    1968

 myggan@rivolihill.se                        Pontiac GTO 400 "Judge"               1970
                                                            chevy 400 sb 760 hk
                                                            tävlar i Super Comp modefierat-klassen
                                                            Chevrolet 3600 flatbed                   1947

                                                            MM

 

 Morgan Haller                             Chevrolet Nova SS                         1966

 morgan@rivolihill.se                              Tävlar i Super Street

 

 Leif "gotlan"  Alin                         Ford Buissnes Coupe                      1937

 gotlan@rivolihill.se 

  

 Andreas "kotten"  Friberg                                   

 kotten@rivolihill.se                                    

 

 Jörgen "siste raggarn"Isaksson                               

 raggarn@rivolihill.se

 

 Jerry Gamelius                              Dodge Charger/s                       1968/70
 jerry@rivolihill.se                                    Hundkoja-custom + en handfull HD

 

 Pontus Carlsson                             Oldsmobile Cutlass                       1965

 pontus@rivolihill.se            

 

 Tony Högman                               Dodge Royal Coupe                      1959

 tony@rivolihill.se 

 

 Tommy "proppen" Andersson          Caddilac Serie 62 Coupe                1963

 proppen@rivolihill.se

                            

 Frans                                                                                   

 frans@rivolihill.se 

 

Tomas Pettersson                                   Cheva Impala                             1965

 tomas@rivolihill.se 

       

Tobbe Larsson                               Cheva Impala                            1963       Tobbe@rivolihill.se    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Styrelsen:

Ordförande         -  Jörgen "Siste Raggarn" Isaksson

Vice ordförande   -  Tomas Pettersson

Hyres Kassör       -   

Vice Kassör         -  

Sekreterare         -   Pontus Carlsson

        -  

         -  

 

 

 

Copyright ® 2003 rivolihill.se

Webmaster proppen

START        BILDER         INFO        LÄNKAR         KONTAKTA OSS